Seria najlepszych książek dla dzieci – Obrazki dla maluchów

Na serię książek „Obrazki dla maluchów” trafiłam zupełnie przypadkiem robiąc zakupy spożywcze. Pierwszą z serii, jaką mieliśmy były „Zwierzęta”, które towarzyszyły nam długi czas. Pojechały z nami nawet na długie wakacje… Nad dokupieniem pozostałych książek z kolekcji długo się nie zastanawiałam: – jestem książkowym zakupoholikiem to raz, a dwa, ta seria jest cudowna po każdym względem. Aplauz dla Wydawnictwa Olesiejuk oraz autorek: Emilie Beaumont i Nathalie Belineau.

Każda książka ma grube i twarde strony, które w dłoniach maluchów są praktycznie niezniszczalne. Piszę praktycznie, bo grubość nie uchroni przed zalaniem, a mieliśmy taki wypadek. Na szczęście książeczka została uratowana i służy nam nadal.

SONY DSC

Każdy tom przykuwa uwagę pięknymi i barwnymi ilustracjami. Są to książki głównie edukacyjne. Poruszają wiele tematów. Od nauki kolorów i liczb, po przegląd świata przyrody oraz ważnych wydarzeń w życiu dziecka. Czytając poszczególne książki, rodzic w prosty i zrozumiały sposób pomoże zrozumieć pewne zjawiska, które zachodzą w naturze. Uświadomi swoje dziecko o sytuacjach, które mogą być dla niego niebezpieczne. Rozbudzi ciekawość świata i pozwoli poznać własne ciało. Oraz pokaże czym są przeciwieństwa i różnice w wyglądzie (również rzeczy), ucząc tolerancji i szacunku do świata.

SONY DSC

SONY DSC

Jedna z serii „Czekamy na dzidziusia” pomoże rodzicom w odpowiedzi na trudne pytania. Przygotuje również na przyjście na świat młodszego rodzeństwa.

SONY DSC

SONY DSC

Na końcu każdej książeczki jest małe podsumowania, w którym dziecko odpowie na pytania, dotyczące treści. Oczywiście, ciężko pytać dwulatka i oczekiwać wnikliwej odpowiedzi. Jednak z tej opcji mogą skorzystać większe dzieci. W moi przypadku, 5-letni siostrzeniec chętnie przeglądał poszczególne książeczki i rozwiązywał końcowe zadania.

Cała seria składa się z 25 pozycji. W naszej domowej biblioteczce (wróć!)… w biblioteczce Juniora jest ich 16. Wybrałam te, które wg mnie będą dla niego najodpowiedniejsze i będzie z nich najchętniej korzystał.

Jeżeli chodzi o ceny, to są one różne: od 10 zł w górę. Warto poszukać w księgarniach internetowych dobrych okazji. Gorąco polecam je wszystkim dzieciom i ich rodzicom.