filmy rodzinne

Filmy rodzinne, czyli co oglądać całą rodziną?

Wieczór filmowy z rodziną, brzmi wspaniale, ale pojawia się odwieczny problem, co obejrzeć, by zadowolić dziecko, a nie zanudzić dorosłego? Poniżej nasza propozycja filmów familijnych, które ucieszą i małego i dużego widza. Każdy znajdzie coś dla siebie.

W głowie się nie mieści

To film animowany produkcji Pixara. Opowiada historię o emocjach, które w sobie mamy. Mają one swoje imiona, różne charaktery i każdy pełni swoją funkcję. Poznajemy Radość, Smutek, Odrazę, Strach i Gniew, pracują one w głowie małej Riley, która właśnie przeprowadza się z rodzicami do San Francisco, a zmiana domu i przyjaciół bywa trudna. W głowie się nie mieści, ile emocji nią targają! Humor jest inteligentny, ale zabawny. Film wciąga każdego po równo. Zostajemy połknięci i kibicujemy Radości i Smutkowi, by wszystko naprawiły, bo trochę się w głowie Riley podziało, musicie to obejrzeć… Ten film familijny jest dostępny m.in. na platformie streamingowej Netflix.

Co w duszy gra

To kolejny animowany film Pixara, który jest świetną propozycją na rodzinne wieczory. Opowiada o utalentowanym muzyku jazzowym, który niestety ginie w przedwczesnym wypadku i w wyniku pomyłki, zamiast trafić do zaświatów, trafia do miejsca, w którym dusze czekają na kolejne wcielenie. Joe Gardner postanawia wykorzystać tę pomyłkę i za wszelką cenę próbuje wrócić do swojego ciała. W podróż wyrusza z inną duszą o imieniu 22, która jeszcze nie wie, co jest wspaniałego w życiu. Ale wszystko przyjdzie w swoim czasie… Mądra bajka z zachwycającą ścieżką dźwiękową.

Merida Waleczna

To nasza ostatnia propozycja dla całej rodziny od wytwórni Pixara. Akcja rozgrywa się w średniowiecznej Szkocji, gdzie księżniczka Merida, wielka pasjonatka łucznictwa musi zmagać się ze swoimi królewskimi obowiązkami, a wcale nie chce. To bajka, która dobrze pokazuje, że dziewczyny także mogą zajmować się typowo chłopięcymi aktywnościami. Merida chce uniknąć zamążpójścia, pomaga jej w tym czarownica, ale jak to z nimi zawsze bywa — trzeba potem wszystko odkręcić.

Paddington

To prawdziwy film drogi, tylko w wersji z puchatym misiem Paddingtonem. To adaptacja filmowa znanych książek dla dzieci. Za film byli odpowiedzialni producenci Harrego Pottera. Więc to chyba jasne, że film jest dobry! Paddington podróżuje po Londynie, ale gubi się na dworcu kolejowym. Znajduje schronienie u rodziny Brownów. Jakby było wam mało, jest już kontynuacja filmu – Paddington 2.

Królewna śnieżka

Filmowa adaptacja dobrze nam znanej baśni. W roli złej królowej możemy zobaczyć fenomenalną Julię Roberts. Zazdrosna o urodę Śnieżki królowa wyrzuca ją z zamku, pragnie poznać przystojnego księcia i żyć z nim długo i szczęśliwie. Jednak Śnieżka, którą gra Lilly Collin, nie daje się tak łatwo. Z pomocą krasnoludków próbuje odzyskać należny jej tron i walczy o miłość pięknego księcia.

Film rodzinny — Zaczarowana

Jeśli ty i twoja rodzina lubicie księżniczki osadzone we współczesnej rzeczywistości, to Zaczarowana będzie odpowiednią propozycją na rodzinny wieczór filmowy. Film opowiada o księżniczce, która magicznym przypadkiem znalazła się… w Nowym Jorku. Ale mimo brutalnej rzeczywistości, nie brakuje tu miejsca na baśniowy romans — zaczarowana księżniczka z bajki i zwyczajny facet, który, o ironio, jest adwokatem rozwodowym. Film dostępny jest na różnych platformach streamingowych, jak Netflix czy Chilli.

To są nasze propozycje na wspólny seans filmowy z rodziną, przy niektórych z pewnością się wzruszycie, niektóre rozbawią was do łez. Ale dobrym sposobem na udany seans filmowy jest… spytanie innych, co chcieliby obejrzeć. W kinie familijnym zawsze znajdzie się coś wartościowego.

3 komentarze

 • Żaneta

  Już wiem, co obejrzymy z dzieciakami w ten weekend! „W głowie się nie mieści” wydaje się być ciekawym, a przy tym bardzo edukacyjnym tytułem. Takich produkcji szukałam!

  Reply
 • Gigi

  Bajki Pixaira i Disneya to w ogóle są zawsze ciekawe, niby dla dzieci, a dorosły też się przy tym dobrze bawi

  Reply
 • Karina

  Uwielbiam oglądać bajki z dzieciakami. W głowie się nie mieści to jedna z naszych ulubionych bajek.

  Reply

Napisz komentarz