Kobieta po porodzie

Czy nosić gorset po porodzie?

Wiele z nas marzy o odzyskaniu szczupłej sylwetki tuż po porodzie. Wiemy, że ciąża to duże wyzwanie dla organizmu i ciało potrzebuje sporo czasu, aby po rozwiązaniu dojść do siebie. Gorsety mogą skrócić ten czas i pomóc Twojemu ciału się zregenerować.

Typy gorsetów

Być może gorsety kojarzysz z dawnymi czasami, w których bielizna ta miała ściągnąć brzuch i doprowadzić sylwetkę do maksymalnej szczupłości. O ile w owych czasach noszenie gorsetów skutkowało różnego rodzaju odkształceniami, a nawet groźnymi dla zdrowia konsekwencjami, o tyle dzisiaj gorsety mają często działanie prozdrowotne, a sposób ich wytwarzania i użytkowania zmienił się znacząco. Dzisiejsze gorsety mają za zadanie ustabilizować sylwetkę i wyszczuplić ją w najmniej inwazyjny sposób. Rozróżniamy różne rodzaje gorsetów i każdy z nich pomoże wysmuklić poszczególne części ciała. Gorsety w formie body wyszczuplą uda i pośladki, natomiast overbust (zakrywające biust) wymodelują dodatkowo piersi. Gorsety kończące się pod biustem, czyli underbust, wysmuklą talię i ustabilizują postawę.

Jak gorset pomoże wrócić do formy po porodzie?

Oprócz wyżej wspomnianych typów istnieją także gorsety poporodowe. Zarówno gorsety poporodowe w sklepie z gorsetami justbeck.com.pl, jak i inne rodzaje gorsetów są bardzo atrakcyjnym elementem garderoby, my jednak w poniższym tekście przyjrzymy się właśnie gorsetom noszonym przez kobiety po rozwiązaniu. Pierwsze pytanie, jakie może nasuwać się młodej mamie, dotyczy z pewnością tego, po jakim czasie od porodu należy zainteresować się gorsetem? I jak działa tego rodzaju bielizna? Popularne po ciąży są tak zwane pasy poporodowe, które pomagają trzymać mięśnie brzucha razem i pozwalają na ich stopniową regenerację. Podobnie działają gorsety poporodowe.

Wiadome jest, że takich gorsetów nie należy zakładać zaraz po porodzie, gdyż ciało musi naturalnie się zregenerować, a rany zabliźnić. Czas, po jakim można założyć pierwszy gorset poporodowy, jest indywidualny, przyjmuje się jednak, że jest to co najmniej 4 tygodnie po cesarskim cięciu, i co najmniej 2 tygodnie po porodzie naturalnym. Po tym czasie następuje stopniowy powrót figury do dawnej formy, a gorset poporodowy może znacząco w tym procesie pomóc.

Jak działa gorset poporodowy? Przede wszystkim, ściąga on mięśnie i „scala” je razem, zapobiegając ich rozchodzeniu się. Noszenie gorsetu wraz z regularnymi ćwiczeniami pomaga w dużo szybszym dojściu do formy po porodzie.

Jak dobrać gorset po porodzie?

Wybranie specjalnego gorsetu poporodowego może przysporzyć Ci pewnych kłopotów. Po urodzeniu ciało kobiety znacząco się zmienia i trudno jest dopasować rozmiar bielizny na podstawie dawnych wymiarów. Warto więc przed wyborem gorsetu odpowiednio zmierzyć swoją talię i dopasować bieliznę, która będzie odpowiadać rozmiarem faktycznemu stanowi Twojego pasa. Bardzo złym pomysłem jest wybieranie zbyt ciasnego gorsetu – bielizna powinna być wygodna, przewiewna, oraz jak najbardziej elastyczna.

tematy:

Napisz komentarz