Kobieta po porodzie

Czy nosić gorset po porodzie?

Wiele z nas marzy o odzyskaniu szczupłej sylwetki tuż po porodzie. Wiemy, że ciąża to duże wyzwanie dla organizmu i ciało potrzebuje sporo czasu, aby po rozwiązaniu dojść do siebie. Gorsety mogą skrócić ten czas i pomóc ciału się zregenerować.

Typy gorsetów

Być może gorsety kojarzysz z dawnymi czasami, w których bielizna ta miała ściągnąć brzuch i doprowadzić sylwetkę do maksymalnej szczupłości. O ile w owych czasach noszenie gorsetów skutkowało różnego rodzaju odkształceniami, a nawet groźnymi dla zdrowia konsekwencjami, o tyle dzisiaj gorsety mają często działanie prozdrowotne, a sposób ich wytwarzania i użytkowania zmienił się znacząco. Dzisiejsze gorsety mają za zadanie ustabilizować sylwetkę i wyszczuplić ją w najmniej inwazyjny sposób. Rozróżniamy różne rodzaje gorsetów i każdy z nich pomoże wysmuklić poszczególne części ciała. Gorsety w formie body wyszczuplą uda i pośladki, natomiast overbust (zakrywające biust) wymodelują dodatkowo piersi. Gorsety kończące się pod biustem, czyli underbust, wysmuklą talię i ustabilizują postawę.

Jak gorset pomoże wrócić do formy po porodzie?

Oprócz wyżej wspomnianych typów istnieją także gorsety poporodowe. Zarówno gorsety poporodowe w sklepie z gorsetami justbeck.com.pl, jak i inne rodzaje gorsetów są bardzo atrakcyjnym elementem garderoby, my jednak w poniższym tekście skupimy się na gorsetach noszonych przez świeżo upieczone matki. Pierwsze pytanie, jakie może nasuwać się młodej mamie, dotyczy z pewnością tego, po jakim czasie od porodu należy zainteresować się gorsetem? I jak działa tego rodzaju bielizna? Popularne po ciąży są tak zwane pasy poporodowe, które pomagają trzymać mięśnie brzucha razem i pozwalają na ich stopniową regenerację. Podobnie działają gorsety poporodowe.

podobne:  Filmy dla dzieci. Co warto puścić dzieciom

Wiadome jest, że takich gorsetów nie należy zakładać zaraz po porodzie, gdyż ciało musi naturalnie się zregenerować, a rany zabliźnić. Czas, po jakim można założyć pierwszy gorset poporodowy, jest indywidualny, przyjmuje się jednak, że jest to co najmniej 4 tygodnie po cesarskim cięciu i co najmniej 2 tygodnie po porodzie naturalnym. Po tym czasie następuje stopniowy powrót figury do dawnej formy, a gorset poporodowy może znacząco w tym procesie pomóc.

Jak działa gorset poporodowy? Przede wszystkim, ściąga on mięśnie i „scala” je razem, zapobiegając ich rozchodzeniu się. Noszenie gorsetu wraz z regularnymi ćwiczeniami pomaga w dużo szybszym dojściu do formy po porodzie.

Jak dobrać gorset po porodzie?

Wybranie specjalnego gorsetu poporodowego może przysporzyć Ci pewnych kłopotów. Po urodzeniu dziecka, ciało kobiety znacząco się zmienia i trudno jest dopasować rozmiar bielizny na podstawie dawnych wymiarów. Warto więc przed wyborem gorsetu odpowiednio zmierzyć swoją talię i dopasować bieliznę, która będzie odpowiadać rozmiarem faktycznemu stanowi Twojego pasa. Bardzo złym pomysłem jest wybieranie zbyt ciasnego gorsetu – bielizna powinna być wygodna, przewiewna, oraz jak najbardziej elastyczna.

podobne:  Co oznacza slow mama, dlaczego warto być slow mamą?
tematy:

2 komentarze

  • Kiliman

    „4 tygodnie po cesarskim cięciu i co najmniej 2 tygodnie po porodzie naturalnym” – serio? I tak twierdzą lekarze? Jakoś tego nie widzę…. Dziewczyny, ja wiem, że dzisiaj jest parcie na super fit sylwetkę, zwłaszcza po ciąży, no ale bez przesady! Dajcie się ciału samodzielnie zregenerować!

    Reply
  • Dokarmiaczka

    Po co wciąż nosić jakiekolwiek gorsety… Przecież one nie ulepszają a szkodzą… – Zwłaszcza po ciąży, gdzie ciało potrzebuje swojego czasu na regeneracje…

    Reply

Napisz komentarz