Postać z bajki Wall-E

Filmy rodzinne, familijne, dla starszych i młodszych dzieci — co oglądać?

Dzieci uwielbiają filmy i bajki, choć z oczywistych względów to od nas jako rodziców zależeć będzie to, co nasze pociechy będą oglądać. Na rynku na szczęście nie brakuje ciekawych, kolorowych, wesołych oraz z walorami edukacyjnymi produkcji, które, które świetnie nadają się zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Co warto oglądać?

Gdzie oglądać filmy, bajki online?

Mamy dziś dla naszych czytelników nie lada gratkę, czyli propozycje najpopularniejszych filmów familijnych i bajek, których oglądanie będzie przyjemnością nie tylko dla dzieci, ale także i dla ich rodziców. Zanim jednak do nich przejdziemy, podpowiadamy, gdzie oglądać bajki online.

Filmy familijne to duża oferta na www.player.pl, wybierać można spośród wielu propozycji, zarówno dla kilkulatków, jak i dla starszej młodzieży. Są tam kultowe produkcje, takie jak Król Lew, czy najnowsze filmy, m.in. Kraina Lodu II. Oprócz tego popularne są takie platformy jak Netflix, HBO Go, Amazon Video Prime czy Apple TV+.

Jakie są zalety tego rozwiązania? Oglądasz legalnie, wspierając tym samym kulturę. Jednocześnie jest to tańsza opcja, niż kupowanie płyt DVD z ulubionymi filmami. I, co najważniejsze, oglądasz wtedy, kiedy chcesz.

Ponadczasowe bajki i filmy Disneya

Disney to wytwórnia doskonale znana każdemu, a produkowane przez niego tytuły są doskonale znane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Mimo upływu czasu nie starzeją się, tak samo, jak ukazywane w nich wartości i to jest ich największą siłą. Filmy i bajki Disneya to klasyka, która podoba się starszym i młodszym dzieciom (artvocado.pl), nie można jednak zapomnieć o tym, że współcześnie nadal wydawane są nowe tytuły, powraca się też do starych. Niedawno do kin weszła filmowa adaptacja Króla Lwa oraz Pięknej i Bestii, podobnie wygląda to z aktorską wersją Mulan i Księgą Dżungli. Oprócz wymienionych w artykule tytułów nie można zapomnieć też o Dawno temu w trawie, 101 Dalmatyńczykach (bajki oraz filmu fabularne) czy też z nowszych produkcjach jak Odlot, Kraina Lodu, W głowie się nie mieści czy Zwierzogród.

Oczywiście ciężko jest wymienić wszystkie tytuły, ponieważ jest tego naprawdę dużo, a na samym Disneyu jeszcze się nie kończy. Wybór filmów familijnych jest znacznie szerszy.

Bajki i filmy familijne od Dreamworks

Jest to kolejna wytwórnia, która także szczyci się naprawdę dużą listą zarówno bajek, jak i filmów, które adresowane są do całych rodzin – dzieci niezależnie od wieku oraz dorosłych. Każdy zna chyba takie tytuły jak Shrek, Madagaskar, Mrówka Z, Książę Egiptu, Kung Fu Panda, Mustang z Dzikiej Doliny, Epoka lodowcowa czy Jak wytresować Smoka, a to tylko niewielki wycinek z bardzo bogatego repertuaru. Do tego dochodzą też liczne filmy aktorskie, choć w większości są one jednak dedykowane starszym odbiorcom, wyjątkiem może być Lemony Snicked. Seria Niefortunnych Zdarzeń.

Filmy familijne do oglądania dla całej rodziny

Ciężko wymienić wszystkie tytuły familijne, które mogą spodobać się zarówno dzieciom, jak i dorosłych, ponieważ jest ich naprawdę dużo. Disney czy Dreamworks, a także należący do Disneya Pixar znacząco pochłaniają te zestawienia, trzeba jednak pamiętać, że produkcji filmowych z tego gatunku jest więcej. Warto wymienić tutaj choćby ekranizacje Opowieści z Narnii (2005, 2008, 2010) i film o uroczym bernardynie Bethoveenie, klasyczny Karate Kid, opowiadający o zderzeniu młodzieżowych problemów z doświadczeniem starca, czy film, który wyszedł niedawno, czyli Był sobie Pies. Do filmów familijnych zalicza się także cała seria o Harrym Potterze, która wbrew pozorom zawiera w sobie wiele pozytywnych wartości.

Co oglądać z dziećmi?

Wybór filmów i bajek jest naprawdę ogromny, dlatego warto korzystać z okazji i starać się puszczać jak najbardziej wartościowe tytuły. Branża familijna dba o to jednak, by ich produkcje były zarówno zabawne, ciekawe, jak i wzruszające, a także obfitowały w przygody i przekazywały sytuacje, zdarzenia i relacje, z których można wiele się nauczyć.

tematy:

1 Comment

  • Moana

    Bajki Disneya to każdy lubi, a te nowe to już totalnie. Kocham Vaianę i oglądamy z rodzinką przynajmniej raz w roku 😀

    Reply

Napisz komentarz