dzieco w piaskownicy

6 propozycji zabawek dla dzieci, których nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie!

Dzieci uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu i zdecydowanie warto, jest im tę rozrywkę uprzyjemnić odpowiednimi zabawkami. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie. Poniżej nasze propozycje!

 1. Rowerek biegowy do ogrodu
 2. Ogrodowy wodny plac zabaw
 3. Domek ogrodowy
 4. Kosiarka z bańkami mydlanymi
 5. Dron
 6. Zestaw małego ogrodnika

1. Rowerek biegowy do ogrodu

Rowerek biegowy to doskonała zabawka do ogrodu dla każdego aktywnego malucha po drugim roku życia. Warto wybierać te wyposażone w duże koła, dzięki którym bobas nie będzie potrzebował stabilnego podłoża do jazdy. A jak działa ta zabawka? Dziecko odpycha się od ziemi nóżkami, co nie powinno sprawiać mu żadnego problemu, a przy tym ćwiczy swoją równowagę. Rowerek biegowy jest świetnym treningiem przed nauką jazdy na klasycznym rowerze w przyszłości.

2. Ogrodowy wodny plac zabaw

Ogród, woda i dzieci to połączenie niemal idealne. Prawie wszystkie maluchy uwielbiają wodne zabawy, dlatego warto im je uatrakcyjnić. Wodny plac zabaw najczęściej składa się z basenu, zjeżdżalni i atrakcji jak ślizgawki i jest to ogrodowa zabawka, która sprawia dzieciakom ogromną frajdę. Jeśli szukasz czegoś, co zajmie Twoje pociechy przez dłuższy czas, to wodny plac zabaw jest do tego idealny.

3. Domek ogrodowy

Kolejną ciekawą zabawką dla dzieci do ogrodu jest domek. Maluchy uwielbiają naśladować dorosłych i bawić się w dom, a dzięki tej zabawce mogą mieć swój własny. Jest on przewiewny, więc z powodzeniem można użytkować go nawet podczas największych upałów i jest lepszym pomysłem niż namiot czy tipi. Ogrodowe domki najczęściej są kolorowe, a ich wygląd przypada maluchom do gustu.

4. Kosiarka z bańkami mydlanymi

Nie ma chyba dziecka, które nie lubi baniek mydlanych. O ile puszczanie ich w domu może być uciążliwie i wiązać się ze sprzątaniem, to na ogródku jest to wręcz wskazana zabawa. Właśnie dlatego polecamy kosiarkę, która puszcza bańki mydlane. Dziecko naśladując rodzica koszącego trawę, może jednocześnie cieszyć się bańkami. Z doświadczenia wiemy, że jest to jedna z ulubionych ogrodowych dziecięcych zabawek.

5. Dron

Teraz mamy propozycję dla nieco starszych dzieci i ich rodziców. Dron może zachęcić młodych ludzi do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Można go też wszędzie zabierać ze sobą, więc nada się nie tylko na ogródek, ale również wycieczki czy wakacje. To, jaki wybierzemy model, zależy od zasobności portfela, jednak jest to ciekawa zabawka, która na pewno będzie atrakcyjna.

6. Zestaw małego ogrodnika

Tak jak opisywaliśmy w przypadku kosiarki z bańkami, dzieci uwielbiają naśladować dorosłe czynności. Z tego powodu, zestaw małego ogrodnika jest kolejną idealną propozycją dla maluchów do ogrodu. Ta zabawka pozwoli dzieciom na posiadanie własnych narzędzi, dzięki którym mogą przeprowadzać one własne prace ogrodnicze. Zestaw taki składa się z taczki, grabek i łopatki. Warto wybierać te lepszej jakości, by wystarczyły na długo.

1 Comment

 • Sylwia

  Wodny plac zabaw to super pomysł, w szczególności latem. To moim zdaniem dużo lepsza opcja niż piaskownica dla dzieci, tyle nieptorzebnych zarazków…

  Reply

Napisz komentarz