zabawki dzieciece

Interaktywne zabawki dla dzieci, jakie wybrać?

Zabawki interaktywne dla dzieci pozwalają na rozbudzenie kreatywności, ciekawości i logicznego myślenia u maluchów. Warto dobierać je rozważnie, by były dostosowane do wieku i umiejętności najmłodszych. Zastanawiasz się, po jakie zabawki sięgnąć? Wyjaśniamy to poniżej!

Jakie interaktywne zabawki dla dzieci lubią maluchy?

Najmłodsi uwielbiają wszelkiego rodzaju sortery, dzięki którym poznają kształty. Jeśli do tego zabawka wydaje dźwięki, to w oczach malucha jest zdecydowanie ciekawsza. Małe dzieci z radością bawią się zabawkami, które mienią się kolorami, np. po naciśnięciu odpowiedniego guzika. Popularne wśród najmłodszych są również śpiewające pluszaki, emitujące dźwięki piloty, zabawkowe smartfony czy tablety. Te ostatnie są szczególnie atrakcyjne dla bobasów. Warto się w nie zaopatrzyć, żeby nasze dorosłe sprzęty nie uległ zniszczeniu.

Interaktywne zabawki polecane przez rodziców

Rodzice inaczej niż ich pociechy patrzą na interaktywne zabawki. Doceniane są przede wszystkim te, które można wykorzystać na różnych etapach rozwoju dziecka. Warto więc wyróżnić zabawki, które mają kilka poziomów zaawansowania. Przykładowo wybierając podstawowy, dziecko uczone jest kształtów, w kolejnym liczb i kolorów, a w ostatnim zabawka wspomaga naukę liczenia. Należy również zaznaczyć, że zabawki interaktywne dla dzieci nie są najtańsze, dlatego też dobrze, jeśli pociecha będzie mogła korzystać z nich przez dłuższy czas.

Jakie inteligentne zabawki dla dzieci wybrać?

Przygotowaliśmy również kilka przykładów interaktywnych zabawek dla dzieci, które sami polecamy, bazując na naszym doświadczeniu.

Szczeniaczek uczniaczek — edukacyjny pociąg

Ten edukacyjny pociąg Szczeniaczka Uczniaczka marki Fisher Price to zabawka, która na wesoło uczy malucha literek, cyferek, kształtów czy kolorów. W ciekawy dla dziecka sposób pozwala odkrywać świat, a wgrane melodyjki oraz wypowiedzi rozwijają dziecięce umiejętności. Co więcej, zabawka ta ma, wspominane przez nas wcześniej, poziomy nauki, które dostosowujemy do wieku maluszka.

Piesek Bebo — tańcz i śpiewaj ze mną

Kolejną propozycją firmy Fisher Price jest Piesek Bebo. Ta ciekawa interaktywna zabawka podryguje w rytm muzyki, merda ogonkiem i uroczo kiwa głową. Piesek zachęca malucha do aktywnej zabawy poprzez powtarzanie dźwięków i melodii. Dodatkowo na brzuszku oraz ogonku ma ciekawe dla dziecka światełka LED. Nasze bobasy nie mogą przestać się nim bawić i czasem ciężko je od zabawki oderwać.

Aktywne pudełeczko Dumel Discovery

Aktywne pudełeczko Dumel Discovery jest świetną zabawką, którą dzieci bawią się bardzo długo. Warto wspomnieć, że ta interaktywna zabawka ma aż 7 stron, a na każdej czekają ciekawe dla bobasa niespodzianki. Maluch może przekręcać wskazówki zegara, grać na kolorowych instrumentach, korzystać z telefonu czy obracać śmieszne śmigiełka, a to tylko niektóre możliwości tego pudełeczka. Ta interaktywna zabawka cudownie rozwija zmysły, takie jak dotyk, wzrok i słuch.

2 komentarze

  • mama

    Większość interaktywnych zabawek dla dzieci nie dość, że ma jakieś irytujące melodyjki to jeszcze strasznie świecą i błyskają. Później ciężko jest uspokoić takiego nakręconego malucha. Nie jestem zwolennikiem interaktywnych zabawek, wole klocki albo coś innego klasycznego

    Reply
  • Pola Nowak

    Uwielbiam interaktywne zabawki, tak samo jak mój maluch. Szczególnie kocha szczeniaczka uczniaczka, z którym codziennie poznaje czegoś nowego 🙂

    Reply

Napisz komentarz