zabawa w ogrodzie

Jakie zabawki dla dzieci do ogrodu wybrać?

Każdy rodzic wie, że dzieciom trzeba, oprócz poświęcania czasu, przygotować odpowiednie zabawki, które zajmą czas malucha. Dzisiaj na tapet bierzemy ciekawe dziecięce gadżety, które idealnie spiszą się podczas zabaw w ogrodzie. Czytaj dalej i przekonaj się, jakie zabawki dla dzieci do ogrodu wybrać!

Na co zwrócić uwagę kupując zabawki do ogrodu?

Wielu rodziców często popełnia ten sam błąd, który nie ominął również nas, musimy szczerze przyznać, a mianowicie chodzi o kupowanie zabawek na wyrost, czyli niedostosowanych do wieku dziecka. Zdecydowanie powinny być przystosowane do możliwości malucha, tak by chciał się on nimi bawić. Jeśli nie będzie umieć ich obsługiwać, nie będą one dla niego atrakcyjne. Kupując zabawki dla dzieci, których nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie, warto mieć z tyłu głowy, że inne potrzeby ma niemowlak, inne przedszkolak a jeszcze czego innego potrzebuje starsze dziecko.

Drugą, bardzo ważną kwestią, jest bezpieczeństwo zabawek dla dzieci do ogrodu. Nieważne czy wybierzemy te drewniane, plastikowe czy z innych tworzyw. Zawsze zabawki te muszą spełniać określone normy i posiadać odpowiednie atesty. Warto, przed zakupem, zwracać również uwagę na posiadane przez producenta certyfikaty.

Czym dzieci będą się bawić w ogrodzie?

Są jednak takie zabawki i sprzęt ogrodowy, który jest uniwersalny i z chęcią korzystają z niego dzieciaki w różnym wieku. Przykładem tego może być piaskownica. Na rynku jest wiele różnych modeli. Wybrać można drewnianą, z ławeczką lub daszkiem albo plastikową i zamykaną, np. w kształcie muszli. Ta ostatnia jest dobrym i higienicznym pomysłem. Po skończonej zabawie jest zamykana, co chroni ją przed zanieczyszczeniami.

W ogrodzie dobrze jest również mieć huśtawkę, oczywiście dostosowaną do wieku pociechy. Maluchy powinny huśtać się, korzystając z dodatkowych zabezpieczeń, podczas gdy starszaki z powodzeniem mogą bawić się na huśtawce typu bocianie gniazdo. Analogicznie sprawa wygląda z basenami. Dla najmłodszych powinniśmy wybrać dmuchany basenik o niewielkich rozmiarach. Starsi natomiast szaleć mogą w basenach rozporowych, stelażowych czy też na specjalnych ślizgach i wodnych placach zabaw.

Rodzice równie często zastanawiają się nad trampoliną do ogrodu. Jest to dobry pomysł i dzieciaki na pewno będą zadowolone z takiej zabawki, jednak jej wielkość i rodzaj koniecznie należy dostosować do wieku i możliwości dziecka. Tylko w ten sposób będzie mogło się ono bezpiecznie bawić i szaleć na trampolinie.

Co jeszcze warto wiedzieć o zabawkach do ogrodu?

Wybierając zabawki do ogrodu, miejmy na uwadze, oprócz wieku i możliwości malucha, by były one dostosowane do jego indywidualnych preferencji. Warto porozmawiać z maluchem i dowiedzieć się, z czego byłby zadowolony, ale wziąć go na zakupy i razem dokonać tego wyboru.

A jakie jest Wasze zdanie? Jakie zabawki dla dzieci macie w swoich ogrodach? Koniecznie podzielcie się z nami Waszym doświadczeniem!

1 Comment

  • Leo

    Pamiętam, że dla mnie najlepszą zabawką do ogrodu w młodości, była stara opona zawieszona na drzewie! Nie ma lepszej huśtawki 🙂

    Reply

Napisz komentarz