syrop

Jaki syrop na kaszel dla dzieci wybrać przy kaszlu suchym lub mokrym?

 
Najmłodsze dzieci, szczególnie te chodzące do żłobka czy przedszkola stale narażone są na różnego rodzaju infekcje. Jedną z nich jest kaszel, czyli uciążliwa dolegliwość, z którą rodzice chcą jak najszybciej się rozprawić. Często pojawia się jednak pytanie, co podać, żeby maluch szybko wrócił do zdrowia. Odpowiemy Wam dzisiaj na pytanie, jaki syrop na kaszel dla dzieci wybrać przy kaszlu suchym lub mokrym. Zapraszamy do lektury!

Jaki syrop na mokry kaszel u dziecka?

Mokry kaszel u dziecka jest niezwykle uciążliwy. Nagromadzenie wydzieliny utrudnia maluchowi oddychanie, a dodatkowo wymusza częste odkrztuszanie. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po syrop na mokry kaszel dla dzieci, który pomoże w pozbyciu się śluzu. Pamiętajmy jednak o tym, by postępować zgodnie z informacjami z ulotki i w przypadku tego typu syropu na dziecięcy kaszel nie podawać go bezpośrednio przed snem bobasa.

A jaki syrop na mokry kaszel u dziecka wybrać? Otóż warto sięgnąć po preparaty zawierające ambroksol oraz chlorowodorek bromoheksyny, czyli związki, które łagodzą kaszel i usprawniają odkrztuszanie poprzez rozrzedzanie zalegającej wydzieliny. Jeśli szukamy syropu na kaszel dla dzieci, który zawierać będzie naturalne składniki, warto zwrócić uwagę, by w składzie były takie substancje jak wyciąg z pierwiosnka lekarskiego, babki lancetowatej czy bluszczu pospolitego.

Co zawiera syrop na suchy kaszel u dziecka?

Suchy kaszel u dziecka to dolegliwość, która wymaga nawilżania dróg oddechowych wraz z jednoczesnym łagodzeniem powstałych już podrażnień. Leczenie tej dolegliwości powinno opierać się na wyborze takiego syropu na kaszel dla dzieci, który charakteryzuje się działaniem okluzyjnym i nawilżającym. Warto więc sięgać po preparaty, które w swoim składzie mają wyciągi z takich roślin, jak:

  • porost islandzki,
  • aronia,
  • czarna porzeczka,
  • korzeń prawoślazu,
  • babka.

Co oprócz syropu na kaszel dla dzieci przy infekcji?

Oprócz podania syropu na kaszel dla dzieci warto poznać inne metody, dzięki którym można złagodzić skutki tej nieprzyjemnej dolegliwości. Jak już wspominaliśmy, szczególnie przy suchym kaszlu, ważne jest, aby łagodzić powstałe podrażnienia. Dobrym sposobem jest podawanie dziecku do picia ziołowych herbat, które w tym pomogą. Nie można również zapominać o przeprowadzaniu inhalacji i okładów na klatkę piersiową malucha, a także zapewnienie bobasowi odpowiedniej pozycji podczas snu, która nie będzie utrudniała oddychania.

Syrop na kaszel dla dzieci to niezbędny preparat, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce, szczególnie jeśli nasze dzieci mają stały kontakt z rówieśnikami, np. w żłobku czy przedszkolu. Szybka reakcja rodzica pozwoli na skrócenie dyskomfortu malucha, a dodatkowo może nie dopuścić do dalszego rozwoju infekcji.

Napisz komentarz