zabawki kapielowe

Jakie zabawki dla dzieci do kąpieli wybrać, by zachęcić malucha do mycia?

Nie wszystkie dzieci lubią się kąpać. Jest spora grupa maluchów, dla której wieczorna toaleta jest złem koniecznym. Warto więc wiedzieć, jak można pociechę zachęcić do mycia, a pomocne na pewno będą zabawki dla dzieci do kąpieli. Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, czytaj dalej!

Dlaczego warto mieć zabawki dla dzieci do kąpieli?

Zabawki dla dzieci do kąpieli pomagają zachęcić malucha do wody i mycia. Niektóre pociechy mają ogromny problem z samym wejściem do wanny, o myciu już nie wspominając. Ulubione gadżety są w stanie pomóc bobasowi przekonać się do wody i odczarować te niechciane czynności.

Odpowiednio dobrana zabawka do kąpieli, oprócz zachęty i odwrócenia uwagi od mycia, pozwala również na rozwijanie sensoryki, kreatywności czy wyobraźni. Te dziecięce, wodne gadżety pozwalają na wesołe przeżycie kąpieli i wspólne spędzenie czasu wraz z rodzicem.

Gadżety do wanny dla dziecka

Najmłodszym bobasom warto zaproponować wszelkiego rodzaju kolorowe kubeczki, dzięki którym będą w stanie przelewać wodę czy bawić się kąpielową pianą. Mali odkrywcy uwielbiają takie czynności, dlatego też warto się zaopatrzyć w różnego rodzaju pojemniki, które skutecznie zajmą ich czas podczas kąpieli. Jednocześnie należy pilnować, by maluch nie próbował napić się wody.

Inną propozycją są wszelkiego rodzaju kaczuszki, żabki, statki czy piłeczki, które unoszą się na wodzie i przyciągają uwagę dziecka. Maluch może próbować je łapać, topić lub łowić. Z doświadczenia wiemy, że jest to bardzo absorbujące zajęcie dla pociechy.

Ciekawym wyborem są również zabawki do kąpieli, które tworzą pianę. Takie bąbelkowe maszynki np. w kształcie żabki lub kraba, to coś, co maluchy uwielbiają. Wiemy, że dzięki tym zabawkom wiele dzieci pokonało swój strach przed kąpielą i zaczęło wannę kojarzyć jako miejsce pełne zabawy, przed którym nie trzeba mieć żadnych obaw.

Czym jeszcze może bawić dziecko w kąpieli?

Inną propozycją ciekawych zabawek dla dzieci do kąpieli są specjalne książeczki do wanny. Wykonane są one z materiałów wodoodpornych, dlatego z powodzeniem można je wykorzystywać jako kąpielowy gadżet. Najczęściej książeczki te zmieniają się pod wpływem wody i maluch może podziwiać różne kolory stron lub nowe obrazki. Książeczkami dziecko może bawić się samo lub razem z rodzicem, tworząc ciekawe i oryginalne historie. Naszym zdaniem zabawka ta jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dziecka.

Jeśli nie macie wanny i dziecko myje się pod prysznicem, można zainwestować w różnego rodzaju zabawki, które posiadają przyssawki. Przykładem takiego gadżetu są sensoryczne zabawki — młynki, które przytwierdzić można do ściany. Zabawka ta tworzy fontannę, która skupia uwagę dziecka i zachęca do aktywnej zabawy. Gadżety te przybierają różne formy i można wybrać taką, która najlepiej będzie odpowiadać preferencjom malucha.

Napisz komentarz