dziewczynka z klockami

Zabawki dla dzieci, co warto sprezentować maluchowi?

Pomysł na prezent dla dziecka potrafi spędzić sen z powiek. To, co chcemy sprezentować maluchowi, musi być zgodne z jego zainteresowaniami, preferencjami i dostosowane do wieku, a jednocześnie dobrze, żeby był rozwijające i kreatywne. Czytaj dalej, a dowiesz się jakie zabawki warto kupić.

Jaki prezent dla niemowlaka?

Zabawki dla niemowlaków to taka grupa gadżetów, która powinna być dobierana pod kątem edukacyjnym i wpływać na ich rozwój. Oczywiście sama zabawa jest ważna, jednak stymulacja rozwoju także powinna być mocno brana pod uwagę. Takiemu maluchowi warto sprezentować matę edukacyjną, która pobudzi zmysł wzroku i sensorykę, dzięki ciekawym dla dziecka zabawkom.

Dzieci, które już siedzą, na pewno zainteresują się kolorowymi klockami lub zabawkami na sznurku, które można ciągnąć. Dobrym wyborem są też interaktywne zabawki dla dzieci, które oczywiście dostosowane są do wieku, potrafią bardzo rozwinąć malucha i zająć jego uwagę przez dłuższy czas. Dzieci, które zaczynają chodzić, na pewno ucieszą się z pchacza, który wspomoże naukę chodzenia. Ważna uwaga, nie rekomendujemy za to chodzików, które źle wpływają na postawę, a fizjoterapeuci ostrzegają przed ich używaniem.

Co dla rocznego dziecka?

Dziecko, które ma ponad rok, na pewno zainteresowane będzie klockami, jednak ważne, by były one na tyle duże, aby maluch nie był w stanie ich połknąć. Roczne maluchy uwielbiają sortować, przesypywać i przekładać różne rzeczy, więc wszelkiego rodzaju sortery na pewno będą strzałem w dziesiątkę. Warto również sprezentować dziecku zabawki do wanny lub pod prysznic, np. takie, które przelewają wodę. Pozwalają one na przekonanie bobasa do kąpieli, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy nie chce się myć.

Co sprezentować starszemu dziecku?

Starsze dzieci uwielbiają naśladować rodziców, dlatego też wszelkie zabawki, które mogą im poczuć się doroślej, będą mile widziane. Zabawkowe kuchnie, akcesoria do sprzątania, kosiarki z bańkami mydlanymi czy zestawy małego ogrodnika to coś, co na pewno pozwoli maluchowi na świetną zabawę.

Innym pomysłem prezentu dla dziecka są wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne, które są bardzo rozwijające. Dużą radość sprawiają również wszelkie zabawki elektroniczne jak poruszające się pociągi, samochody na sterowanie czy mówiące pluszaki.

Prezent dla przedszkolaka

Przedszkolaki uwielbiają zabawki, które zgodne są z ich zainteresowaniami i predyspozycjami. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się wszelkie dziecięce gadżety z postaciami z ulubionych bajek czy ze zwierzątkami. Oprócz tego dzieci przedszkolne są bardzo kreatywne i uwielbiają malować, rysować i tworzyć. Na pewno więc docenią ciastolinę, zabawy plasteliną czy malowanie farbami.

Jak widać, wybór zabawek dla dzieci jest ogromny i często można pogubić się w propozycjach producentów gadżetów dla dzieci. A czym bawią się Wasze pociechy? Czekamy na Wasze komentarze!

Napisz komentarz