drewniane zabawki

Zalety drewnianych zabawek dla dzieci

Drewniane zabawki prezentują się bardzo oryginalnie i mają w sobie zawartą ponadczasowość. Prezent w postaci klocków, układanki, samochodu lub domku manipulacyjnego to absolutnie wyjątkowy podarunek na długie lata. Za co drewniane zabawki są tak cenione? Poznaj ich największe zalety.

Drewniane zabawki dla dzieci pobudzają kreatywność

Największą zaletą zabawek z drewna jest to, że otwierają przed maluchem szerokie pole do rozwoju wyobraźni. Proste kształty klocków pobudzają dziecięcą kreatywność, ponieważ brzdąc może dowolnie je układać według własnych upodobań. Stworzenie fortecy, domku, zagrody dla zwierząt czy też drogi dla samochodów z drewnianych elementów nie stanowi żadnego problemu. Cokolwiek wymyśli mały człowiek, może to wybudować z drewnianych klocków.

Zabawki edukacyjne wspierają rozwój dziecka

Zabawki z drewna umożliwiają sobotnie chwytanie i trzymanie klocków w niewielkiej dziecięcej rączce, dlatego wspierają rozwój manualny i umysłowy maluchów. Dopasowując kształt klocka w sorterze, budując wieże lub układając poszczególne elementy, dzieci ćwiczą zręczność i zdolność logicznego myślenia. Drewniane zabawki dla dziewczynek i chłopców są miłe w dotyku, dzięki temu dostarczają maluchom przyjemnych wrażeń sensorycznych.

Zabawki z drewna są wytrzymałe

Kreatywne zabawki drewniane dla dzieci wyróżniają się wyższą wytrzymałością niż te wykonane z plastiku. Często zdarza się, że dziecko upuści zabawkę lub nią rzuci, dlatego jej odporność na uszkodzenia jest bardzo istotna. Maluchy nie dbają o swoje rzeczy tak, jak osoby dorosłe i zazwyczaj nie biorą pod uwagę, że mogą się one zniszczyć podczas intensywnego użytkowania. Zabawki z drewna są w stanie znieść wielokrotny kontakt z podłożem w przeciwieństwie do tych plastikowych, które zwykle pękają lub rozpadają się w podobnych sytuacjach.

Drewniane zabawki stanowią gwarancję bezpieczeństwa

Wytrzymałość drewnianych zabawek sprawia, że produkty te są odpowiednie nawet dla bardzo małych dzieci. Naturalny surowiec, jakim jest drewno, sprawia, że mogą się nimi bawić już kilkumiesięczne bobasy. Należy pamiętać, że drewniane zabawki dla niemowląt powinny być wykonane z dobrze oszlifowanego surowego drewna i barwione w specjalnych, nietoksycznych farbach.

Zabawki dla dzieci są przyjazne dla środowiska

Kolejną zaletą wysokiej jakości tego typu zabawek dla dzieci jest to, że powstają one z poszanowaniem środowiska naturalnego. Do ich produkcji wykorzystuje się drewno z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i ekonomiczny. Zabawki z drewna są także biodegradowalne, ponieważ powstają z naturalnego surowca.

Drewniane zabawki dla chłopców i dziewczynek są ponadczasowe. Ze względu na swoją wytrzymałość mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Sporą ich zaletę stanowi również to, że są one niezwykle uniwersalne, gdyż mogą się nimi bawić zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Jakie jeszcze dostrzegasz zalety drewnianych zabawek dla dzieci? Podziel się swoją opinią pod artykułem.

2 komentarze

  • Mama

    Bardzo lubię trend drewnianych zabawek dla dzieci. Moje pociechy w większości bawią się drewnianymi klockami. Są nie do zdarcia i na pewno jeszcze komuś w przyszłości posłużą – świetna jakość!

    Reply
  • Zygi

    No i przede wszystkim, drewniane zabawki dla dzieci często są duże, więc jest mniejsza szansa na połknięcie małych elementów.

    Reply

Napisz komentarz