Kobieta z suszarką do włosów

4 sprawdzone sposoby na piękne i lśniące włosy

Każda kobieta chce mieć zdrowe i lśniące włosy. Nie zawsze jednak wiemy, w jaki sposób je pielęgnować, by takie właśnie były. Wydaje nam się, że samo mycie i podstawowa pielęgnacja to wszystko, jednak okazuje się, że na włosy trzeba szczególnie uważać i można je dodatkowo wzmocnić. Jakie są sprawdzone sposoby na piękne włosy?

Podcinanie zniszczonych końcówek

Choćbyśmy nie wiem jak dbały o włosy, prędzej czy później będą się one niszczyły. Dlatego też nie można zapominać o regularnym odwiedzaniu fryzjera i podcinaniu końcówek. Nawet jeśli naszym głównym celem jest zapuszczenie włosów, nie możemy z tego rezygnować. Przyjmuje się, że na podcinanie należy chodzić co 7-10 tygodni. Dzięki temu włosy będą wyglądały na zdrowsze i lepiej się układały.

Rezygnacja z prostownicy i lokówki

Nic tak nie niszczy włosów jak narażanie ich na wpływ wysokich temperatur, jaki gwarantują prostownice i lokówki. Wielu specjalistów uważa, że z suszarki też lepiej zrezygnować, ale nie każda kobieta może sobie na to pozwolić, szczególnie jeśli myje rano włosy i wychodzi do pracy. Krótkie używanie suszarki nie jest jednak tak szkodliwe, szczególnie kiedy można ustawić jej temperaturę i kiedy ma ona funkcje, które chronią włosy. Prostownica i lokówka natomiast niszczą włosy w sposób bardziej bezpośredni. Stają się one przesuszone, matowe i łamliwe. Jeśli już musimy użyć takich akcesorów, stosujmy specjalne mgiełki, które chronią przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

Właściwe mycie włosów

Wiele z nas niewłaściwie myje włosów. I wcale nie chodzi tutaj o dobór kosmetyków z dobrym składem. Chodzi o technikę. Włosy najlepiej myć masując głowę okrężnymi ruchami. To pobudzi krążenie skóry głowy i mieszków włosowych. Nie bez znaczenia jest także temperatura wody. Najlepiej myć głowę zimną lub letnią, ponieważ taka pozytywnie wpłynie na lśniące i matowe włosy. Dodatkowo będą one gładkie i co ciekawe, będą szybciej rosły.

Nie bez znaczenia jest także odpowiednie osuszanie włosów. Jeśli myślimy, że wystarczy do tego zwykły ręcznik to jesteśmy w błędzie. Włosy powinno osuszać się papierowymi ręcznikami. Takie wchłaniają więcej wody z włosów, dzięki czemu krócej będziemy używały suszarki. Stosowanie ręczników wpłynie także na technikę osuszania włosów. Używanie zwykłych ręczników sprawia, że pocieramy mocno włosy, chcąc jak najszybciej je wytrzeć. To niestety nie wpływa na nie dobrze, ponieważ włosy łamią się i plączą. Jeśli nie chcemy używać ręczników papierowych, możemy zdecydować się na „turban” z mikrofibry, który również doskonale wchłonie wodę.

Stosowanie maseczek do włosów

Nie wystarczy jedynie używanie szamponu do włosów. Warto zdecydować się także na maseczki, przynajmniej 2 razy w tygodniu, które odżywią włosy. Na rynku dostępnych jest sporo kosmetyków do pielęgnacji, które mają dobry skład, jednak same również możemy wykonać taką kurację i to z naturalnych składników. Popularne są maseczki z piwa i jajek, z miodu i awokado, z samych białek jajek, wcierki z czarnej rzepy. Możliwości na odżywienie jest naprawdę wiele, wystarczy dopasować je do rodzaju włosów.

tematy:

Napisz komentarz