mężczyzna siedzący na skalistym brzegu

Buty męskie sportowe – do jakich stylizacji pasują?

Większość mężczyzn ma w swojej garderobie przynajmniej jedną parę sportowych butów, a bardzo często nawet kilka. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to najwygodniejsze obuwie, które w dodatku pasuje do różnych stylizacji. Śmiało można je łączyć z ubraniami w stylu casualowym, ale nie tylko. Jeśli szukasz inspiracji jak stworzyć ciekawy outfit z butami sportowymi w roli głównej, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Obuwie sportowe w luźnych stylizacjach

Zaczynamy od najprostszych połączeń, czyli takich, które możemy wykorzystać w sytuacjach absolutnie nieformalnych. Najbardziej oczywista stylizacja, w której wykorzystuje się obuwie sportowe, to połączenie jeansów, t-shirtu i bluzy. Aby nadać jej więcej klasy, warto postarać się, aby kolor butów korespondował z kolorem paska lub t-shirtu i bluzy. Jeśli chodzi o sam wybór odpowiedniego obuwia sportowego, to decyzję te należy podjąć w zgodzie z własny gustem i wygodą. Najlepiej jest przejrzeć najpierw ofertę przynajmniej kilku marek obuwniczych, czego można dokonać na stronie https://domodi.pl/buty/buty-meskie/buty-sportowe-meskie i w ten sposób wytypować buty sportowe, które najbardziej nam się podobają.

podobne:  Co to jest kalerosse?

Smart casual, czyli z klasą i na luzie

Smart casual, to tak zwany styl półformalny, określany też mianem sportowej elegancji. To ostanie określenie najlepiej pasuje do połączenia obuwia sportowego z ubraniami, które uważane są za eleganckie, ale nie mamy tu na myśli rzecz jasna wyjściowego garnituru. Smart casual jest stylem wykorzystywanym bardzo często w sytuacjach półoficjalnych, co oznacza, że nadaje się do pracy (o ile nie mamy ściśle narzuconego dress code’u), na imprezy rodzinne, takie jak urodziny, wspólne święta, czy na wieczorne wyjście ze znajomymi, randkę.

Chcąc więc połączyć wygodę z dobrym gustem, trzeba znacznie większą uwagę przyłożyć do szczegółów. Aby nasza stylizacja wyglądała atrakcyjnie, wszystkie jej elementy muszą ze sobą współgrać. Koniecznie należy się przy tym kierować zasadą dopasowywania koloru obuwia do paska bądź koszuli lub swetra, czyli górnej części stroju. Jeśli zakładamy do tego kurtkę lub marynarkę, to powinna ona stanowić kontrast. Można przy tym pozwolić sobie na sporą dowolność, jeśli chodzi o kolory, a więc jeśli wybierzemy np. buty sportowe w kolorze seledynowym, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je z seledynowym t-shirtem i granatowa marynarką.

podobne:  Co to jest kalerosse?

Czy garnitur i buty sportowe to dobry pomysł?

Połączenie garnituru z obuwiem sportowym bardzo często wzbudza kontrowersje. Z jednej strony osoby, które w ten sposób eksperymentują z modą są podziwiani, a z drugiej krytykowani za brak szacunku do oficjalnych sytuacji oraz odmładzanie się na siłę. Jeśli więc nie chcemy paść ofiarą słusznej krytyki, to musimy podejść do sprawy bardzo ostrożnie. Obuwie sportowe, które chcemy założyć do garnituru powinno być w klasycznych kolorach, takich jak czerń, brąz, granat lub biel. Ponadto powinno być wykonane ze skóry licowanej, natomiast podeszwa nie może być wielokolorowa, a do tego najlepiej jeśli ma jednakową grubość na całej długości.

Pamiętajmy również o tym, by nigdy nie łączyć ze sportowym obuwiem garnituru wieczorowego. Jeśli już chcemy sobie pozwolić na taką ekstrawagancję, to wyłącznie w sytuacji, gdy zakładamy garnitur sportowy.

tematy:

Napisz komentarz