kosze na śmieci dla małych dzieci

Jak wybrać i gdzie umieścić kosz na śmieci kiedy w domu są małe dzieci?

Niepozorny, zazwyczaj schowany pod kuchennym zlewem, jest najbardziej eksploatowanym przedmiotem w naszych domach. Nie sposób wyobrazić sobie bez niego codziennego funkcjonowania, niezbędny jest w łazience, często kosz na śmieci stawiamy w pobliżu biurka w dziecięcym pokoju. Kiedy w domu są małe dzieci produkujemy ogromne ilości odpadów, dlatego warto pomyśleć jaki kosz na śmieci wybrać i gdzie go ustawić, aby było bezpiecznie.

Które kosze na śmieci do kuchni sprawdzą się najlepiej w domu z małymi dziećmi?

Jeszcze niewiele lat temu dumnie dzierżyliśmy wiadra podczas wyprawy do osiedlowego kontenera na odpady. Era segregacji śmieci wymusiła zmianę naszych utartych nawyków, okazało się również, że poczciwy kubeł znalazł swoich godnych następców.

Kiedy w domu mieszkają dzieci musimy wybrać pojemniki nie tylko odpowiednich rozmiarów, ale też takie, do których małe, wszędobylskie rączki nie będą miały bezpośredniego dostępu. W kuchni obowiązkowo musi znaleźć swoje miejsce kosz na odpady biodegradowalne, selektywne zbieranie odpadów wymaga sprytnych rozwiązań, które ułatwią nam segregację śmieci.

podobne:  Jaki plecak do szkoły dla dziecka? Czym kierować się przy wyborze tornistra?

Jeśli dysponujemy małą kuchnią i na śmieci możemy przeznaczyć niewiele przestrzeni rewelacyjnym rozwiązaniem są kosze wielokomorowe z przegródkami. Kosz, w którym znajduje się kilka pojemników możemy umieścić we wnętrzu szafki. Pozwoli to oszczędzić sporo miejsca i uchroni zawartość kosza przed małymi, ciekawskim oczkami. Podobnie będzie kiedy zdecydujemy się na zakup koszy zawieszanych na ścianie. Są maksymalnie ergonomicznym rozwiązaniem, można je umieszczać w dowolnych konfiguracjach. Takie kosze na śmieci ma w ofercie FABRYKA FORM, warto aby miały płaski tył, który pozwoli je umocować bezpośrednio przy ścianie. Funkcjonalne będą też kosze pionowe, dają możliwość ustawienia jednego na drugim, są zamykane co uchroni ich brudną zawartość przed małymi dziećmi.

Jakie specjalne kosze na śmieci przeznaczone na potrzeby niemowląt?

Przed zakupem kosza na śmieci warto się zastanowić, jakich śmieci nasza rodzina produkuje najwięcej. Kiedy w domu są małe dzieci ogromną część zawartości kosza zajmują pampersy. Dobrze jeżeli w pokoju niemowlaka, w pobliżu przewijaka, jest osobny kosz na wszystkie dzidziusiowe śmieci.

Na rynku są dostępne specjalne śmietniki na zużyte pieluszki. Wielu rodziców może twierdzić, że jest to zbędny, kolejny gadżet, ale przydaje się kiedy pokój dziecka jest na piętrze, z dala od kuchni. Dostępne są kosze wyposażone w specjalne wkłady, które po włożeniu pieluszki skręcają worek nad nią, co chroni nas od doznań wzrokowych i zapachowych. Trzeba jednak pamiętać, aby taki kosz koniecznie opróżnić każdego dnia.

podobne:  Rodzice a szkoła - jak rodzic może pomagać w szkole?

 

Bajeczne i bezpieczne kosze na śmieci dla dzieci

Pokój kilkulatka jest zazwyczaj kolorowy, pełen radosnych barw. W konwencję wystroju idealnie wpisują się kolorowe kosze, kształtem i kolorem przypominające ulubione dziecięce zwierzaki. Ulubione postaci bajek czy filmowych postaci na stałe zagościły we wszelkich dziecięcych produktach, dostępne są kosze z wizerunkiem wielu ukochanych bohaterów kreskówek. Takie kosze na śmieci doskonale wpisują się w aranżację pomieszczenia, w którym dziecko spędza najwięcej czasu.

Dbając o bezpieczeństwo starszych pociech, które wrzucają do kosza tony zarysowanych kartek można pokusić się o zakup kosza samogaszącego, w którym powietrze cyrkuluje w sposób odcinający tlen.

tematy:

Napisz komentarz