Łóżeczko dla dziecka

Łóżeczka dziecięce – jakie wybrać dla dziecka? Co oferują producenci?

Łóżeczka dziecięce to zakup, którego dokonuje każdy rodzic oczekujący narodzin maluszka. Oferty producentów są pod tym względem bardzo szerokie, przez co nie zawsze wiadomo, co wybrać. Na co zwracać uwagę? Jakie typy łóżeczek dla dziecka możemy spotkać?

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Wybór łóżeczka dla dziecka nie jest wcale taki prosty, jak to się wydaje. Głównym powodem może być przede wszystkim bardzo duży wybór mebli tego rodzaju, które mogą mieć różny styl, wielkość czy funkcje. Istotne jest jednak to, by kierować się wygodą dziecka i jego bezpieczeństwem, bowiem to będzie dla nas, jako rodziców, najważniejsze.  Łóżeczka dziecięce ze sklepu ATB to przede wszystkim wygoda i możliwość dostosowania mebli do potrzeb rodzica i dziecka. Dzięki temu nasz maluch będzie miał zapewniony dobry sen i pełną wygodę, a my spokój.

Jakie typy łóżeczek dziecięcych wyróżniamy?

Łóżeczka dziecięce mogą się między sobą różnić wieloma aspektami. Dwa najpopularniejsze wymiary to: 120 × 60 cm oraz 140 × 70 cm i do tych rozmiarów dostosowuje się materace. Większy pozwoli na dłuższe użytkowanie, bo nawet do 6 roku życia. Takie łóżeczka często są także wielofunkcyjne, to znaczy, że można zamienić je później na tapczanik dla starszego dziecka.

podobne:  Co obejrzeć z dzieckiem? Filmy dla całej rodziny

Niektóre łóżeczka mają regulowaną wysokość położenia dna, możliwość opuszczania barierek czy wyjmowania szczebelków. Często spotyka się je także w zestawie z innymi meblami czy dodatkowymi funkcjami, na przykład szufladą na pościel i ubranka lub z dostawioną szafką czy przewijakiem. Dostępne są także na rynku łóżeczka kołyski, co pozwala na ukołysanie do snu naszej pociechy bez konieczności jej wyjmowania.

Jak więc widać, rodzajów łóżeczek można znaleźć wiele i tylko od nas będzie zależało, na które z nich się zdecydujemy.

Na co zwracać uwagę wybierając łóżeczko dla dziecka?

Pierwszą i podstawową kwestią będzie tutaj bezpieczeństwo. Łóżeczko powinno posiadać wszelkie możliwe atesty, najlepiej jeżeli będzie wykonane z naturalnego drewna, a jeżeli już malowane, to farba musi być ekologiczna i zgodna z normami bezpieczeństwa. Nie powinno być też żadnych ostrych krawędzi, wcięć czy ozdób, o które maluch mógłby się uderzyć. Wszystkie elementy mocowania powinny być dobrej jakości i trwałe, z możliwością wielokrotnego montowania i rozmontowywania bez uszkodzeń. W przypadku szczebelków powinny być one na tyle blisko siebie, by dziecko nie mogło wsadzić między nie główki i jednocześnie, by nie utknęła rączka albo nóżka.

podobne:  Nike Cortez idealne buty na spacery i zabawy z dziećmi. Z czym je łączyć?

Które łóżeczko dziecięce będzie najlepsze?

Nie ma tutaj prostej rady, ponieważ wiele będzie zależało od takich kwestii jak dostępny budżet czy ilość wolnego miejsca. Jeżeli jest go mało, z pewnością zdecydujemy się na mniejsze łóżeczko i w wersji jak najprostszej. Gdy mamy więcej możliwości i pieniędzy, wówczas nasz wybór staje się zdecydowanie większy. Producenci mebli dla dzieci udostępniają szeroką i różnorodną ofertę, dzięki czemu każdy rodzic jest w stanie dostosować je do swoich potrzeb.

tematy:

1 Comment

  • lena

    Najlepsze sa te łóżeczka, które rosna razem z dzieckiem. Fakt, sa droższe i to nawet całkiem sporo, ale przynajmniej nie trzeba ich tak szybko wymieniać. tylko trzeba zwrocić uwagę na to, w jaki sposób są regulowane, czy to potem faktycznie nie będzie problem.

    Reply

Napisz komentarz