gra planszowa

Gry planszowe dla dzieci, przy których świetnie bawią się też rodzice!

Gry planszowe kształtują przyszłe postawy i zachowania dziecka, a do tego są znakomitą rozrywką, w której rodzice mogą poświęcić swojej pociesze nieco więcej czasu i uwagi. Poniżej przedstawiam kilka propozycji, które pomogą dziecku logicznie myśleć, rozwiną słownictwo, a także nauczą, że wygrywać trzeba z klasą.

Gry planszowe dla maluchów, gry dla dzieci od 3 lat

Planszówki dla maluchów są bardzo kolorowe i najczęściej polegają jedynie na przesuwaniu lub dobieraniu odpowiednich elementów, aby wykształcić zdolności manualne. Przedstawię tu kilka propozycji, które uznałam za najciekawsze, jednak dokładny opis gier planszowych dla dzieci i rodziców znajdziesz w ofercie urwis.pl/gry-planszowe-puzzle-karty/gry. Pierwszą propozycją jest gra Gnaj robaczku, przeznaczona dla 2-4 graczy. Bardzo lubiana i dwukrotnie nagrodzona w konkursie na grę roku promowaną na niemieckim rynku. Każdy gracz ma swojego robaczka, którego przedłuża za pomocą żetonów, a wybiera je rzucając kostką. Wygrywa ten, którego robak jako pierwszy pojawi się po drugiej stronie planszy. Ta gra rozwija zdolność rozpoznawania kolorów oraz długości (różne rozmiary żetonów), a do tego jest emocjonującą formą zdrowej rywalizacji.

podobne:  Co czytać dzieciom? 10 najlepszych książek dla dzieci

Kotek psotek to druga propozycja gry planszowej dla najmłodszych, znakomicie opracowana graficznie. Zawodnicy to kotek oraz pozostałe zwierzęta, które ściga, czyli: ptaszek, wiewiórka i mysz. Celem gry jest doprowadzenie wszystkich do kryjówki, zanim dogoni ich kot. Dużą zaletą w tej grze planszowej jest brak wygranych i przegranych, ponieważ wszyscy realizują wspólne zadanie. Inne popularne gry dla maluchów to Wyprawa do babci (można uznać ją za bardzo uproszczoną wersję RPG), a także Dzieci z Carcassonne.

gra planszowa kotek psotek

Ulubiona gra planszowa dzieci i rodziców ― Pędzące żółwie

Jest to gra planszowa, która do samego końca trzyma w napięciu wszystkich uczestników. Każdy z nich na początku losuje jedną kartę z żółwiem w innym kolorze, wszystkie zwierzęta ścigają się, jednak dopiero na koniec dowiadujemy się, kto wybrał jakiego żółwia. Wyścig odbywa się za pomocą kart, na których narysowany jest konkretny żółw i zadanie, jakie ma wykonać. Na przykład plus to jedno pole do przodu, a minus, jedno do tyłu. Co więcej, jeden żółw może drugiemu wskoczyć na plecy i dzięki temu za jednym ruchem możemy przesunąć dwóch sałatożerców. Jak w większości gier planszowych, wygrywa ten, który jako pierwszy znajdzie się na mecie.

podobne:  Jak walczyć z pracoholizmem?

Gra planszowa dla dzieci pędzące żółwie

Gry planszowe dla dzieci powyżej 8. roku życia

Pierwsza gra planszowa dla starszych dzieci, to ulubiona rozrywka prawdziwych szczęściarzy. Mowa oczywiście o planszówce Super Farmer, w której o wygranym w dużej mierze decyduje los. Tylko jeden z zawodników może zostać tytułowym Super Farmerem i mieć w swojej zagrodzie wszystkie zwierzęta, oczywiście oprócz wilka i lisa. Ciekawą propozycją jest także Fauna, emocjonująca gra rodzinna, w której gracze starają się odgadnąć obszary zamieszkiwane przez dane zwierzę, a także jego cechy, takie jak waga czy długość ogona. Przez jakiś czas dostępna była także wersja Fauny Junior, jednak coraz trudniej znaleźć ją w sklepach. Ostatnią i najbardziej działającą na wyobraźnię grą jest Dixit, planszówka, która uczy empatii, zrozumienia, a także pozwala umocnić relacje rodzinne.

gra planszowa dla starszych dzieci

Klasyka, czyli gry planszowe dla dzieci, które dobrze znają rodzice

Powyższa lista gier nie byłaby pełna bez klasycznych planszówek takich jak Monopoly (dostępne już w wielu wersjach tematycznych), Warcaby, Szachy oraz Scrabble. Ta ostatnia to jedna z bardziej edukacyjnych i rozwijających gier planszowych. Ciekawą opcją jest także nowa kieszonkowa wersja klasycznego Chińczyka, którą można zabrać w podróż, jako rozrywka na wakacjach dla całej rodziny.

podobne:  Jak uczyć dzieci pomagać potrzebującym?

gra planszowa monopoly

tematy:

Napisz komentarz