Maama spędzająca czas z dzieckiem

Zabawa z dzieckiem – dlaczego warto?

Rozwój dziecka przez zabawę to także nasze zadanie. Nie chodzi tutaj o to, by dać dziecku zabawkę i zostawić je samemu, ale by być przy nim, wspierać je w rozwoju i dopingować….Na samym początku bardzo istoty jest dla nas walor edukacyjny, którego głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju naszej pociechy i to już od pierwszych chwil jego życia. Zabawa stymuluje rozwój na wielu płaszczyznach – dotyku, smaku, słuchu, wzroku, motoryki.

Mężczyzna pracujący na ławce

Jak walczyć z pracoholizmem?

Ludzie ci na własne życzenie zasypywani są trudnymi do wykonania zadaniami, siedzą w biurze po godzinach lub kilkakrotnie sprawdzają czy wszystko zrobili już doskonale….Perfekcjonizm bardzo utrudnia życie, dlatego ważne jest by mieć poczucie, że bez naszej osoby wszystko również będzie biegło swoim torem, a inni także mogą wypełnić pewne zadania, może nie tak samo, ale równie dobrze.

gra planszowa

Gry planszowe dla dzieci, przy których świetnie bawią się też rodzice!

Wyścig odbywa się za pomocą kart, na których narysowany jest konkretny żółw i zadanie, jakie ma wykonać. Na przykład plus to jedno pole do przodu, a minus, jedno do tyłu….Dużą zaletą w tej grze planszowej jest brak wygranych i przegranych, ponieważ wszyscy realizują wspólne zadanie. Inne popularne gry dla maluchów to Wyprawa do babci (można uznać ją za bardzo uproszczoną wersję RPG), a także Dzieci z Carcassonne.

Kobieta po porodzie

Czy nosić gorset po porodzie?

Dzisiejsze gorsety mają za zadanie ustabilizować sylwetkę i wyszczuplić ją w najmniej inwazyjny sposób. Rozróżniamy różne rodzaje gorsetów i każdy z nich pomoże wysmuklić poszczególne części ciała.

Zabawa modeliną

5 pomysłów na kreatywne zabawy z dzieckiem

Te materiały mają tę przewagę nad plasteliną, że można je utwardzić i dzięki temu „dzieło” jest trwałe, co automatycznie zwiększa satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Zarówno modelinę, jak i masę solną po pomalowaniu, warto dodatkowo zabezpieczyć bezbarwnym lakierem, np. do paznokci.