Mężczyzna pracujący na ławce

Jak walczyć z pracoholizmem?

Ludzie ci na własne życzenie zasypywani są trudnymi do wykonania zadaniami, siedzą w biurze po godzinach lub kilkakrotnie sprawdzają czy wszystko zrobili już doskonale….Perfekcjonizm bardzo utrudnia życie, dlatego ważne jest by mieć poczucie, że bez naszej osoby wszystko również będzie biegło swoim torem, a inni także mogą wypełnić pewne zadania, może nie tak samo, ale równie dobrze.

Maama spędzająca czas z dzieckiem

Zabawa z dzieckiem – dlaczego warto?

Rozwój dziecka przez zabawę to także nasze zadanie. Nie chodzi tutaj o to, by dać dziecku zabawkę i zostawić je samemu, ale by być przy nim, wspierać je w rozwoju i dopingować….Na samym początku bardzo istoty jest dla nas walor edukacyjny, którego głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju naszej pociechy i to już od pierwszych chwil jego życia. Zabawa stymuluje rozwój na wielu płaszczyznach – dotyku, smaku, słuchu, wzroku, motoryki.

gra planszowa

Gry planszowe dla dzieci, przy których świetnie bawią się też rodzice!

Wyścig odbywa się za pomocą kart, na których narysowany jest konkretny żółw i zadanie, jakie ma wykonać. Na przykład plus to jedno pole do przodu, a minus, jedno do tyłu….Dużą zaletą w tej grze planszowej jest brak wygranych i przegranych, ponieważ wszyscy realizują wspólne zadanie. Inne popularne gry dla maluchów to Wyprawa do babci (można uznać ją za bardzo uproszczoną wersję RPG), a także Dzieci z Carcassonne.

Kobieta po porodzie

Czy nosić gorset po porodzie?

Dzisiejsze gorsety mają za zadanie ustabilizować sylwetkę i wyszczuplić ją w najmniej inwazyjny sposób. Rozróżniamy różne rodzaje gorsetów i każdy z nich pomoże wysmuklić poszczególne części ciała.

Zabawa modeliną

5 pomysłów na kreatywne zabawy z dzieckiem

Te materiały mają tę przewagę nad plasteliną, że można je utwardzić i dzięki temu „dzieło” jest trwałe, co automatycznie zwiększa satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Zarówno modelinę, jak i masę solną po pomalowaniu, warto dodatkowo zabezpieczyć bezbarwnym lakierem, np. do paznokci.