domowe musli

Jak zrobić domowe, zdrowe musli dla dzieci?

Jedną z najzdrowszych baz do musli są z pewnością klasyczne płatki owsiane, które zawierają dużo błonnika i innych składników odżywczych. Możesz jednak jako bazy użyć także innych nasion – na przykład gryki, przygotowanej odpowiednio (prażonej)….Dzięki temu połączeniu, dostarczasz organizmowi zarówno dostateczną ilość białka i wapnia, jak i niezwykle ważnego dla przemiany materii błonnika znajdującego się w płatkach, witamin, które zawierają owoce oraz kwasów wielonasyconych i składników mineralnych znajdujących się w orzechach.

musli

Gotowe musli dla dzieci – co musi zawierać, aby było zdrowe?

Dla przykładu płatki owsiane zawierają dużo błonnika. Natomiast orzechy, które dla naszej zdrowotności powinny znaleźć się w każdej mieszance. Czego unikać w gotowym musli? Paradoksalnie nie każde musli, które znajdziesz w sklepie będzie zawierało wartościowe składniki i witaminy.

co ubrać na siłownię

Jak przygotować się do ćwiczeń na siłowni?

Ćwicząc na siłowni, jedz potrawy z właściwą porcją węglowodanów, błonnika i białka. Jedz pełnoziarniste produkty i żywność węglowodanową o niskim indeksie glikemicznym. Na talerz nakładaj warzywa, owoce, orzechy i nasiona.