Tyta na rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszy dzień w szkole – stres dla dziecka i rodzica. Jak przygotować pociechę do szkoły?

Jak przygotować się do pierwszego dnia w szkole? Pierwszy dzień w szkole, co to oznacza? Jak poradzić sobie ze strachem dziecka przed szkołą? Jak przygotować się na pierwszy dzień szkoły? Przestrzeń do nauki dla dziecka Szkoła a samodzielność Pierwszy dzień w szkole, co to oznacza?…Pierwszy dzień w szkole dla każdego jest stresujący i to niezależnie od tego czy chodzi o ucznia pierwszej klasy podstawowej czy liceum. Wejście w nowe środowisko to nowe doznania, niepewność i obaw przed tym jak będzie.

Pomysły na zdrowe śniadanie

Jaglane naleśniki, pasta z awokado, musli dla dzieci… 10 pomysłów na wartościowe śniadanie dla dzieci

Sprawdzą się przede wszystkim w cieplejsze dni, ale istnieją również świetne, rozgrzewające koktajle zimowe. Cokolwiek wybierzesz, na pewno będzie to zdrowe oraz przede wszystkim smaczne….Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. To on dostarcza nam energii, stąd powinien być lekki i zdrowy. Dobrze zjeść śniadanie, które będzie syte, ale jednocześnie nieobciążające dla żołądka.

Gofry na śniadanie

Pomysły na zdrowe i wartościowe śniadanie dla dziecka

Ciasto na placuszki można przygotować dzień wcześniej, a rano tylko usmażyć. Co więcej, gdy przygotujecie większą porcję, starczy na dwa dni. To również świetna propozycja do szkoły. 3….Przy okazji można też przemycić warzywa, których maluch na co dzień nie je. Bo kto by się oparł uśmiechniętej kanapce? Wasze dzieci lubią opiekane kromki? Pewnie tak, któż ich nie lubi!

co ubrać na spacer z dzieckiem

Jak ubierać się na spacer z dzieckiem, aby było wygodnie i modnie?

W chłodniejsze dni narzuć na sukienkę dzianinowy sweterek. Stylizacje na zimowy spacer z dzieckiem Zimowy spacer w casualowym stylu to gwarancja wygody, dlatego na spacer z dzieckiem w mroźne dni ubierz ciepły sweter i spodnie z grubszego materiału….Ciepłe wiosenne i letnie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeżeli jesteś zwolenniczką niezobowiązującego stylu sportowego wybierz luźną stylizację, w której bez trudu pokonasz wszystkie przeszkody na placu zabaw.

dorośli w szkolnych ławkach

Rodzice a szkoła – jak rodzic może pomagać w szkole?

Rodzice mogą organizować festyny z okazji dnia sportu, dnia dziecka lub dnia patrona szkoły – mogą pomóc przy organizacji atrakcji, dekoracjach, sprzątaniu, obsłudze grilla czy pieczeniu ciasta. Rodzice mogą też wystąpić z inicjatywą wzięcia udziału w zajęciach.

warzywa kalerosse

Kalerosse nasiona – gdzie kupić? Jak uprawiać kalerosse?

Pojawienie się pierwszych plonów to średnio 110 – 138 dni od zasiania. Kalerosse to warzywo, które ma unikalne zastosowanie. Możemy je piec, gotować, przysmażać, dodawać do sałatek i kanapek. Obecnie na polskim rynku istnieje tylko jeden producent tego warzywa, firma Fit&Easy.

rybki błazenki

Filmy dla dzieci. Co warto puścić dzieciom

Daje im okazję zobaczenia szkoły znacznie bardziej niezwykłej niż ta, którą mają na co dzień. A do tego dochodzą jeszcze obecne w każdej części tajemnice i zagadki do rozwikłania – często ich rozwiązania są tak nieprzewidywalne, że wprost zwalają z nóg.