Miś czyta książkę

Co czytać dzieciom? 10 najlepszych książek dla dzieci

Książki dla niemowląt Książki dla dzieci do lat trzech Książki dla dzieci od trzeciego roku życia Książki dla niemowląt Tak naprawdę warto zacząć czytać na głos nawet w czasie ciąży. Do dziecka już wtedy dociera sporo bodźców z otoczenia matki, a jej spokojny głos działa na nie kojąco….Dostępne są specjalnie do tego przygotowane książeczki, w których obrazki mają kolory odpowiadające zdolności rozróżniania barw niemowląt w każdym wieku. Przykładowe książki: seria Dobra Książeczka (książeczki kontrastowe), Mała biała rybka.

Śpiące niemowlę

Przeziębienie u niemowlaka – jak leczyć?

Kąpiel w tymianku na katar i kaszel u noworodka Maść majerankowa na katar Sprawdzone sposoby na gorączkę u dziecka Kaszel u niemowląt – co robić? Przeziębienie u noworodka – kiedy iść do lekarza?…Kaszel u niemowląt – co robić? Kiedy dziecko kaszle, najważniejsze to podawać mu dużo płynów, które ułatwią mu odkrztuszanie. Może to być woda, kompoty lub herbatki owocowe. Bardzo ważne jest też wtedy noszenie dzieci. Większe mogą przyjmować pozycję siedzącą.

kosze na śmieci dla małych dzieci

Jak wybrać i gdzie umieścić kosz na śmieci kiedy w domu są małe dzieci?

Jakie specjalne kosze na śmieci przeznaczone na potrzeby niemowląt? Bajeczne i bezpieczne kosze na śmieci dla dzieci Które kosze na śmieci do kuchni sprawdzą się najlepiej w domu z małymi dziećmi?…Jakie specjalne kosze na śmieci przeznaczone na potrzeby niemowląt? Przed zakupem kosza na śmieci warto się zastanowić, jakich śmieci nasza rodzina produkuje najwięcej. Kiedy w domu są małe dzieci ogromną część zawartości kosza zajmują pampersy.

Chłopiec leżący na brzuchu

Co powinna zawierać wyprawka dla dziecka ?

Najważniejsze to: chusteczki nawilżone, mydełko natłuszczające, oliwka dla niemowląt, krem ochronny, krem na odparzenia, patyczki do uszu, waciki bawełniane, preparat do pielęgnacji kikuta pępowinowego, preparat do kąpieli, proszek do prania dla dzieci.