Napar z kopru włoskiego

Jakie zioła dla dziecka? Napary ziołowe dla dzieci, na przeziębienie, ból brzuszka i inne dolegliwości

Koper włoski Herbatka z kopru włoskiego znana jest każdemu rodzicowi – to najlepszy, naturalny środek na problemy związane z układem trawiennym – w przypadku dzieci stosowany jest na ból brzuszka….Pokrzywa Pokrzywę najczęściej stosuje się w przypadku niedokrwistości, anemii, ponieważ ma działanie krwiotwórcze. Herbatka wzmacnia odporność, a także może pomagać w leczeniu dróg moczowych. 8.

Mama z wózkiem dziecięcym

Wózek dziecięcy – jaki wybrać? Na co zwracać uwagę kupując wózek dla dziecka?

W przypadku niemowląt najczęściej jest to gondola, którą z czasem zamieniany na spacerówkę, co wymusza zakup nowego pojazdu dla malucha po jakimś czasie….W pozostałych przypadkach, obciążenie finansowe będzie rozciągnięte w czasie. Po jakim terenie będzie się jeździć z dzieckiem? Będzie to miało znaczenie przy wyborze wózka z odpowiednio dostosowanymi kołami.

domowe musli

Zdrowe dodatki do musli dla dzieci. Jak skomponować wartościową mieszankę musli?

Większość dzieci jest fanami słodyczy, a musli to świetny pomysł na to, aby i wilk był syty (w tym przypadku dziecko) i owca cała (najprawdopodobniej Ty). Odpowiednio dobrane musli, zależnie od składników mogą być źródłem mikroelementów i witamin….Dodatkowo, same płatki, na bazie których zrobione jest musli, posiadają dużo błonnika, który oprócz tego, że jest dobry na odchudzanie, w przypadku dziecka może obniżyć stężenie glukozy i zmniejszyć wchłanianie cholesterolu. Jakie dodatki do musli?

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Jak wybierać kosmetyki dla dzieci? Jak czytać skład kosmetyków? Czego unikać w kosmetykach dla dzieci?

Dlatego w niektórych przypadkach warto samemu „produkować” kosmetyki dziecięce w domu. Najprościej jest wykonać szampon oraz żel pod prysznic. Wystarczy zakupić naturalne mydło roślinne, które kosztuje ok. 4-5 zł, zetrzeć je na tarce, po czym rozpuścić w wodzie!…I w tym przypadku, aby wzmocnić jego działanie, warto dodać witaminę E w kroplach. Uważać natomiast należy na olej kokosowy, który ma działanie wychładzające. A z czego wykonać problematyczną w zakupie zasypkę? Z maranty trzcinowej, suszonego rumianku oraz lawendy!

Maama spędzająca czas z dzieckiem

Zabawa z dzieckiem – dlaczego warto?

Zabawa to nie tyko zwykła rozrywka bez żadnego znaczenia, zwłaszcza w przypadku bardzo małych dzieci. Na samym początku bardzo istoty jest dla nas walor edukacyjny, którego głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju naszej pociechy i to już od pierwszych chwil jego życia.