dorośli w szkolnych ławkach

Rodzice a szkoła – jak rodzic może pomagać w szkole?

Dlaczego rodzice powinni pomagać w szkole? W jaki sposób rodzice mogą pomagać w szkole? Jak przebiegają relacje rodziców i szkoły? Rodzice mają pewne oczekiwania wobec szkoły….Relacje rodziców i szkoły nie zawsze dobrze się układają. A przecież mogą oni mieć duży i pozytywny wkład w jej funkcjonowanie. Rodzice mogą nie tylko mieć wobec szkoły oczekiwania, ale również dać jej coś od siebie. Jak przebiegają relacje rodziców i szkoły?

Tyta na rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszy dzień w szkole – stres dla dziecka i rodzica. Jak przygotować pociechę do szkoły?

Jak przygotować się do pierwszego dnia w szkole? Pierwszy dzień w szkole, co to oznacza? Jak poradzić sobie ze strachem dziecka przed szkołą? Jak przygotować się na pierwszy dzień szkoły? Przestrzeń do nauki dla dziecka Szkoła a samodzielność Pierwszy dzień w szkole, co to oznacza?…To niestety dziecku dobrze nie służy i gdy ma w końcu iść do szkoły jest niepewne i wystraszone, bo przecież nasłuchało się tak wielu złych rzeczy, a w szkole trzeba przecież samodzielnie wszystko robić.

dwoje dzieci i plecak

Jaki plecak do szkoły dla dziecka? Czym kierować się przy wyborze tornistra?

Jaki wygląd plecaka do szkoły? Ten temat to już kwestia indywidualnych upodobań dziecka. Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór plecaków i tornistrów o najróżniejszym designie….Jaki wygląd plecaka do szkoły? Co wybrać, tornister czy plecak? Odwieczne pytanie rodziców – co jest lepszym wyborem, klasyczny tornister czy może jednak plecak? Warto pamiętać w tym wypadku o różnicach, jakie między nimi występują.

rybki błazenki

Filmy dla dzieci. Co warto puścić dzieciom

Daje im okazję zobaczenia szkoły znacznie bardziej niezwykłej niż ta, którą mają na co dzień. A do tego dochodzą jeszcze obecne w każdej części tajemnice i zagadki do rozwikłania – często ich rozwiązania są tak nieprzewidywalne, że wprost zwalają z nóg.

Gofry na śniadanie

Pomysły na zdrowe i wartościowe śniadanie dla dziecka

To również świetna propozycja do szkoły. 3. Śniadaniowe muffiny W weekend, gdy nie idziecie do pracy, możecie rano przygotować śniadaniowe muffiny. Do tego potrzebujecie specjalnej formy na babeczki lub papierowych/silikonowych kokilek. Jakich składników użyć?

Dziewczynka pomagająca w ogrodzie

Jak uczyć dzieci pomagać potrzebującym?

Często zachęca się najmłodszych do tego, by swoje wsparcie udzielali kolegom i koleżankom w szkole oraz rodzinie i sąsiadom. Mogą to być proste czynności, jak wniesienie zakupów, przytrzymanie drzwi czy wyjaśnienie trudniejszego zadania domowego.