Kobieta w ciąży odliczająca czas

Jak w czasie ciąży nawiązać kontakt z nienarodzonym dzieckiem?

Z pewnością bardzo istotny będzie tutaj dotyk, a przyszłe mamy często odruchowo i nie zastanawiając się nad tym, gładzą swój powoli rosnący brzuszek. Warto więc dotykać brzucha i lekko go masować….Warto także obserwować ruchy dziecka, jak się przemieszcza i kopie, to daje nam pewność, że z maluszkiem wszystko w porządku. Co ważne, do kontaktu z nienarodzonym maluchem powinno się zachęcić także przyszłego ojca. Relacja dziecko-ojciec jest równie ważna, jak dziecko-matka.

domowe musli

Jak zrobić domowe, zdrowe musli dla dzieci?

Jedną z najzdrowszych baz do musli są z pewnością klasyczne płatki owsiane, które zawierają dużo błonnika i innych składników odżywczych. Możesz jednak jako bazy użyć także innych nasion – na przykład gryki, przygotowanej odpowiednio (prażonej).

dorośli w szkolnych ławkach

Rodzice a szkoła – jak rodzic może pomagać w szkole?

Z pewnością nie tak powinna wyglądać współpraca na linii rodzice-szkoła. Aby była ona owocna i przebiegała w dobrej atmosferze, trzeba zrozumieć drugą stronę i nie tylko mieć wobec niej wymagania, ale również dać coś od siebie. Ale co rodzice mogą dać szkole?

Mężczyzna pracujący na ławce

Jak walczyć z pracoholizmem?

Świadoma rozmowa z mężem czy żoną z pewnością wiele zmieni w Twoim życiu, przede wszystkim uświadomisz sobie, że tkwisz w nałogu, który rujnuje Ci zdrowie. Nie rób podczas rozmowy wyrzutów partnerowi, stawiając siebie w roli ofiary, na której głowie spoczywa utrzymanie całego domu.

Kobieta po porodzie

Czy nosić gorset po porodzie?

Pierwsze pytanie, jakie może nasuwać się młodej mamie, dotyczy z pewnością tego, po jakim czasie od porodu należy zainteresować się gorsetem? I jak działa tego rodzaju bielizna?